Aksiyon Meraklılarının En Çok Sevdiği 7 Steam Oyunu !

Reklamlar

Bu listemizde aksiyon severler için steam ‘da bulunan en güzel 7 oyuna yer verdik.Gelin steam oyun listemize hep birlikte bakalım.

 

7.Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto ilk oyununu 1998 yılında yayınladı ve oynayanlar tarafından büyük beğeni topladı. Kameranın üstten çekim olması ve farklı konsepti sayesinde büyük ilgi toplayan oyunun yenisin çıkması da çok uzun sürmedi. 1999 yılının ortalarında ikinci oyunu yayınlayan Rockstar Games ilk oyuna göre grafikleri geliştirmesi nedeniyle oyun severlerin takdirini kazandı.

2002 yılında ise köklü bir değişime giden Rockstar Games kuş bakışı kameradan üçüncü şahıs kamera açısına geçti. Sokaklarda serbest bir şekilde dolaşıp istediğin aracın çalınabildiği, insanları öldürülebildiğin özgür bir oyun haline gelmişti artık GTA 3. O tarihte bir oyun için bu çok büyük bi gelişmeydi. Bu gelişmeler sayesinde Grand Theft Auto 3 oyun dünyasına adeta bomba gibi giriş yapmıştı.

Bu tarihten sonra sırasıyla 2003 de GTA Vice City, 2005 yılında GTA San Andreas, 2008 yılında GTA 4 takip etti. Son olarak GTA 4 de 800 milyon dolarlık kazanç elde edip rekorlar kıran Rockstar Games son bombayı 2013 de patlattı.

17 Eylül 2013 de Grand Theft Auto V piyasaya sürüldü ve bu oyun için Rockstar Games devrim niteliğinde bir işe imza attı. Rockstar Games Grand Theft Auto V için 267 milyon dolarlık geliştirme masrafıyla bu alanda bir rekora imza attı. İlk olarak PS 3 ve Xbox ‘da çıkan oyun çıktıktan yaklaşık 2 yıl sonra 24 Mart 2015 ‘de PC için piyasaya sürülmüştü.

Oyuna Epic Games için buradan ve Steam için buradan ulaşabilirsiniz…

6.Mount & Blade II: Bannerlord

6. Sırada bir Türk oyun firması TaleWorlds ‘un yarattığı Mount & Blade serisinin ikinci oyunu olan Bannerlord var. Bannerlord bildiğiniz üzere çok fazla beklenilen bir oyundu. İlk oyunun üzerinden neredeyse 12 yıl geçmişti ve neredeyse her yıl ortaya atılan “bu yıl geliyor” iddialarının ardından sonunda oyun 31 Mart 2020 ‘de oyun severlerle buluştu.

İlk olarak 2004’te “Warrider” adı altında indirilebilir bir sürümü yayınlanan oyun, daha sonraları Mount & Blade adını almış ve 2008’e kadar geliştirilmeye devam edip, 2008’de tam sürüm yayınlandı.2009’da Mount & Blade için Warband adında bir genişleme paketi duyuruldu. 2010’da da piyasaya sürüldü. 2011’de Sich Studios, TaleWorlds ile anlaşmış ve TaleWorlds’ün yayımcılığınla Ateş ve Kılıç romanını Mount & Blade’ye uyarlamıştır. TaleWorlds 2012’de aynı şekilde Flying Squirrel Entertainment ile anlaşmış ve Warband için Napolyon Savaşları indirilebilir içeriğini piyasaya sürmüştür. 2014’de ise TaleWorlds bir mod geliştiricisi ile anlaştı. Warband için bir indirilebilir içerik olarak Viking Conquest piyasaya sürülmüş, 2015’te var olan hataların çözümü için içeriğin yeniden yapılmış hali olan Viking Conquest Reforged Edition sürümü yayınlanmıştır. 2012’de duyurulmuş olan serinin son oyunu Bannerlord ise Erken Erişim olarak Mart 2020’de piyasaya sürüldü.

Oyuna buradan ( steam )ulaşabilirsiniz…

 

5.Assassin’s Creed Syndicate

Sırada Ubisoft Quebec tarafından geliştirilmiş efsane oyun Assassin’s Creed Syndicate var. İlk olarak Victory olarak çıkması beklenen oyun Syndicate olarak piyasaya sürülmüştü. Oyun Londra ‘da geçmekte olup Jacob Frye ve Evie Frye kardeşlerin hikayesini konu almış. İlginç konusu, grafikleri ve oynanışıyla oyun sevenlerin beğenisini kısa sürede toplamayı başardı.

Oyunda iki farklı oyun karakterini eş zamanlı olarak kontrol edilebiliyor. 1968 yılında geçen ve Londra ‘da azılı suçların oldukça fazla olduğu o tarihlerde çete savaşlarını konu almaktadır.Yoksulluk, eşitsizlik ve sömürge kavramı Londra’nın sembolü haline gelmiştir. Evie ve Jacob Frye kardeşler Londra’nın bu durumuna sessiz kalmayarak çeteler ile savaş başlatmıştır. Geri dönüşü olmayan yola giren Frye kardeşler her bir çete liderini öldürerek Starrick’e bir adım daha yaklaşırlar.

Oyuna buradan ( steam ) ulaşabilirsiniz..

4.Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood Machinegames ve Arkane Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan FPS oyunudur. İlk çıktığında çok büyük ilgi gören ve büyük bir patlama yapan oyunun kitlesi zamanla azalsa da hala bir çok kişi tarafından oynanmaktadır.

Oyuncu Jessie ya da Zofia Blazkowicz’in kontrolünü birinci şahıs görüş açısıyla üstlenir ; isteğe bağlı bir kooperatif çok oyunculu modu dahildir. Oyuncular oyunu başka bir oyuncuyla veya yapay zeka yerine geçebilirler . Görevler doğrusal olmayan bir sırada tamamlanabilir ve oyuncular oyunda ilerledikçe yeni donanım ve yeteneklerin kilidini açabilirler.

3.Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 Rockstar Games ‘in efsane oyunlarından. Yıllar içerisinde ilk oyuna göre oldukça geliştirilmesi kaliteli grafikleri ve geniş açık dünyasıyla oyun sevenlerin oldukça fazla ilgisini çekti. Oyun tek ve çok oyunculu modları içermekte.

 Oyunda geçen zaman çetelerin ve silahlı soyguncuların yaşadığı Vahşi Batı döneminin son zamanlarıdır. Arthur Morgan karakteri üçüncü ve birinci şahıs bakış açısıyla kontrol edilebilmektedir.Bu sistem oyuncunun kontrol ettiği karakterin diğer NPC’ler ile nasıl ilişki kuracağını ve bu ilişkilerin yerleşim yerleri, kasabalar ve diğer gruplar tarafından nasıl tepki göreceğini belirlemektedir.

Oyuna buradan ulaşabilirsiniz…

2.Arma 3

ARMA 3 ,Bohemia Interactive tarafından geliştirilen,serbest dünya askeri simülasyon video oyunudur. 5 Mart 2013’te Erken erişim – Beta sürümü, 25 Haziran’da Erken erişim – Alfa sürümü yayınlanmıştır. 12 Eylül 2013’te ise final sürümü piyasaya çıkmıştır.Arma serisinin ARMA 2’den sonra yayınlanmış son oyunudur. Steam’in dağıtımını üstlendiği oyunun OS X & Linux sürümü 31 Ağustos 2015’te çıkmıştır.

 

1.Resident Evil 3

Resident Evil 3: Nemesis, Capcom tarafından geliştirilen ve dağıtılan korku-bulmaca türü bir video oyunudur. 1999’da çıkan oyun serinin üçüncü oyunudur. Resident Evil 3 hem satışlarda, hem de inceleme puanlarında serinin önceki oyunları gibi yüksek başarı kazanmıştır.

Tarih 28 Eylül 1998. Umbrella Şirketi’ nin yaptığı biyolojik virüs salgını şehre dağılmış ve Raccoon Şehri’ nde virüs yüzünden tekrar canlanan ölüler zaptedilememiştir. S.T.A.R.S üyesi olan Jill Valentine ise karmaşanın ortasında kalmıştır.Jill bulunduğu terkedilmiş depodan kaçtıktan sonra R.P.D’ yedoğru yola koyulur. Oraya vardığında takım arkadaşı Brad Vickers ile karşılaşır. Ancak Brad, Nemesis tarafından öldürülür. Bir biyo-organik silah olan Nemesis, Umbrella tarafından kendi etik olmayan ve yasadışı biyolojik deneylerinin görgü tanıklarını, yani S.T.A.R.S üyelerini teker teker elimine etmek için yaratılmıştır.

 

 

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!!