Beni Bana ANLAT İZLET EĞLENDİR ! Film Önerileri

Reklamlar

Ruh haline göre film bulmakta zorlananlara birbirinden güzel film önerileri ile karşınızdayız.

 

Duygu karmaşasında boğulan, ruh haline uygun film önerileri bulamayan takipçilerimiz için “Bizim işimiz bu.” diyerek bir liste hazırladık. 5 farklı film önerisinde bulunduğumuz bu yazıda insanoğlunun her duygu durumuna seslenecek halimiz yoktu. Biz de son günlerde ülkemizin akıl ve ruh sağlığını düşünerek bu listeyi biraz daralttık. İyi eğlenceler.

 

Battı Balık Yan Giderciler => Adı Çıkmış

“Ulan zaten dibe vurmuşuz. Bu saatten sonra battı balık yan gider.” diyorsanız bu film size içinde bulunduğunuz durumda hayatı nasıl ciddiye almayacağınızı gösterecek, deli gibi güldürmese de filmi kapattığınızda içinizde hoş bir mutluluk bırakacaktır. Kalbinizi açın. Bırakın serin rüzgarlar içinize dolsun.

Lisede söylediği bir yalanın önünü alamayan Olive, okulda bütün söylentilerin odağı olur. Zamanla bu söylentiler, Olive’e karşı bir nefrete dönüşmeye başlar. Olive ise umursamamanın ötesinde topladığı nefretten gayet memnun. Emma Stone ‘un kamera karşısındaki rahat tavırları ve tatlı mimikleri karaktere mükemmel derecede uymuş.

“Bir kerecik, hayatım 80’lerin filmindeki gibi olsun istiyorum.”

Acınacak Halimize Gülüyoruzcular => Çılgın Aptal Aşk

Sevdiği kadını iş yerindeki bir erkeğe kaptıran tam bir umutsuz vaka Cal Weaver, bir barda tesadüfen Mezopotamya ‘nın en çapkın adamıyla tanışır. Bu adamdan alacağı anahtarla bekar hayatının altın varaklı kapısını aralayan Cal, hayatını her anlamda değiştirir.Aradığı mutluluğu bakalım yakalayabilecek mi ?

Film tam bir Steve Carell komedisi. Bilmeyenler için genelde haykırmazsınız ama gününüze renk katar. Bazılarınız haykırıyor da olabilir. Komik yani. En azından küfür etti diye gülmüyorsunuz. Adam doğal komik.

“Senin sorunun kafanın fıstık oranlarına sahip olması.”

Yıkılmadım Dua Edin Ayağım Kaydı da Düştümcüler => Kazanma sanatı

Seçecek başka yol yoksa cesaretin bir önemi yoktur. İşte bu cümle Kazanma Sanatı ‘nın özetinin özeti. Zengin beysbol takımlarına karşı düşük bütçeyle savaş veren Billy Beane, bazı riskleri almak zorunda. Matematiğin, istatistiğin, mantığın ve deliliğin sınırlarını zorlarken artık ya batacak ya çıkacak.

Oyunculuk nedir, ne değildir üzerine adeta ders veren Brad Pitt, oradan oraya sandalye fırlatıyor, su sebili fırlatıyor, ne bulursa fırlatıyor. Sanırsınız Oakland A gerçekten onun takımı. Rolüne bu kadar girebilmesi, bizlere güzelin de ötesinde aktarabilmesi saygımıza saygı kattı.

Kazanmak sadece bilet sattırır. Beyzbolun kurallarını değiştiremedikten sonra kazanmanın ne önemi var?”

Şen Gönlüm Macera Arıyorcular => Turist

Aşk hayatından yara almış Frank, kırılmış gururunu bir balıkçı kasabasında onarmak varken kalkıp İtalya ‘ya gider ve trende tanıştığı Elise ile seyahatine devam eder. Başına geleceklerden habersiz masum masum Elise ‘den hoşlanırken FBI,polis,mafya kimi ararsanız peşine takılır. Bir yandan peşindekilerden mi kaçsın, bir yandan hayatının aşkını mı kovalasın ? Bu ikilemde karar verene kadar kendisini hayatının macerasında bulur.

Jhonny Depp ve Angelina Jolie filmde mükemmel bir uyum yakalamış. Depp ‘in kendine has reaksiyonları ve Jolie’nin gözünüzü alamadığınız performansı İtalya ‘nın tablo gibi manzarasının önünde adeta sizi sizden bizi bizden alıyor.

“Kadınlar sorulardan hoşlanmaz.”

Güldük Eğlendik Hadi Biraz Ciddiciler => İhtiyarlara Yer Yok

Yolunda gitmeyen bir uyuşturucu satışının sonunda bir dünya ceset ve iki milyon dolar para oralardan geçen bir adamın yolunu keser.Ana karakterimiz “Ya ben bu parayı almayım.Başıma ne gelir belli değil.” demez ve çantayı sırtlayıp kaçar.Tabii ki bu kadar para ortadan kaybolduğunda birilerinin de peşinize düşeceği bellidir. Fakat bu kişinin dünyanın en soğuk kanlı, en duygusuz, en tehlikeli seri katili çıkması da Llewelyn Moss ‘un şanssızlığı.

Karizma ve psikopatlık adeta ete kemiğe bürünmüş ve heyecan dolu bir kavgaya tutuşuyor. Bu kavganın sonunda sadece birisi hayatta kalacak. Topun yere düşmediği bu gerilim filmi kanı hızlı aksın isteyenlere adeta hediye niteliğinde.

“Evet, senin kadar konuşmuyor. Bu bile onu senden üstün kılar.”

 

Film önerileri burada sona eriyor. Hazır bilgisayarı açmışken şu oyunlara da bir göz atalım diyenleri şöyle alalım.