Editörümüzden 10 Netflix Dizi tavsiyesi !

Reklamlar

HaberGame Editöründen Kesinlikle İzlenmesi Gereken 10 Netflix Dizi Tavsiyesi !

 

 

 

Editörümüz tarafından hazırlanan,kesinlikle izlenmesi gereken 10 netflix dizi tavsiyesi aşağıda konusuyla,özellikleriyle beraber verilmiştir.

 

 

 1. The Breaking Bad (IMDb: 9.5)

IMDb puanına göre gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında 5. sırada bulunan The Breaking Bad daha önce izlemiş olanların tekrar tekrar izlediği, izlemeyenlerin ise mutlaka izlemesi gereken bir dizidir. Dizinin konusu 50 yaşında olan Walter White isimli kimya öğretmeninin, kansere yakalanmasından dolayı ailesinin geleceğini güvence altına almak için metamfetamin üretmesini ve New Mexico’nun uyuşturucu baronuna dönüşmesini anlatan efsane bir dizi. 5 Sezonluk bu harika dizi sürükleyiciliği ve karakterlerin derinliğinden dolayı tek nefeste bitirmek isteyeceğiniz türden bir dizidir.

Tür: Suç, Dram

2. Sherlock (IMDb: 9,1)

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’un yarattığı 1887 yılında yayımlanan Kızıl Dosya hikayesinden uyarlanan modern bir dizidir. Olaylar 21.yy günümüz Londrasında geçmektedir. Konu olarak Sherlock Holmes ve ev arkadaşı Dr.Watson’un maceredan maceraya koşarak şehirde ki gizemli cinayetleri ve olayları çözülmesini işliyor. Çok başarılı bir oyuncu kadrosu bulunduran Sherlock 4 sezon ve her biri 13 bölüm olan kesinlikle izlemeniz gereken sürükleyici bir yapım.

Tür: Suç, Gizem

3. Stranger Things (IMDb: 8,9)

 

Netflix’in yapmış olduğu en başarılı yapımların başında gösterilen Stranger Things, izleyenlere 80’ler nostaljisi yaşatan fantastik, korku ve gerilim içeren çok başarılır bir yapımdır. Dizi Hawkings adlı bir kasabada kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 çocuğun ve onlara yardım eden insanların başına gelenleri konu alıyor. Bilim kurgu türünde olan bu dizinin en büyük artısı genç oyuncu kadrosu ve bu oyuncuların başarılı performansını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Fantastik, Macera

4. Black Mirror (IMDb: 8,9)

Her bölümü farklı ve her bölümü film tadında olan kurgu ve gerilim türündeki Black Mirror kesinlikle izlemeniz gereken bir dizidir. Black Mirror Netflix’ de izlenebilen insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor. Her bir bölümü insanı düşünceler içinde bırakan 5 Sezonluk bu yapımı kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Bilim Kurgu, Antoloji

5. Peaky Blinders, (IMDb: 8,8)

Gerçek bir hikayeden esinlenilerek yaratılmış olan Peaky Blinders, 1919 yılında İngiltere, Birmingham’daki bir suç çetesinin başında ne pahasına olursa olsun yükselmeyi kafasına koymuş, acımasız mafya babası Tommy Shelby ve Shelby ailesinin İngiliz devleti içinde yükselişini konu alıyor. Netflix’ de izleyebileceğiniz 5 sezonluk bu dizinin son sezonları ilk sezonlar kadar beklentiyi karşılayamamış olsada kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi.

Tür: Dönem, Suç, Dram

6. Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8)

Son zamanlarda herkesin dilinde olan uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ı sizde duymuşsunuzdur yada biliyorsunuzdur. İşte Netflix Orjinal yapımı olan Narcos , bizlere dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronunun hikayesini, yaşadığı olayları, sürükleyici bir şekilde aktarıyor. Bilmeniz gereken birşey daha var dizi normalde 3 sezon olmasına rağmen ilk 2 sezonda dizi tamamen Pablo Escobar’ın yükselişi ve yakalanmasını, 3. Sezon ise Pablo Escobardan sonra Kolombiyada 1980’lerde ki diğer uyuşturucu baronlarına odaklanıyor. Eğer Pablo Escobar’ın hikayesini merak ediyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Suç, Aksiyon

7. La Casa De Papel, (IMDb: 8,6)

La Casa De Papel çıktığı ilk günden beri özellikle Türkiye’de gündem olup çok konuşulan Netflix yapımı bir dizidir. İspanyol yapımı olan bu dizi bir suç dehasının planını gerçekleştirmek için özenle toplanan 8 kişilik ekibinin İspanya Kraliyet Darphanesi’nde gerçekleştirdiği, tarihin en büyük soygununu konu alan 4 sezonluk başarılı bir yapım.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

8. Dark (IMDb: 8.7)

Alman yapımı olan Dark, Almanya’nın Widen kasabasında kaybolan bir çocuğun ardından gelişmeye başlayan hikaye bir anda 3 farklı zaman diliminde  yaşadıkları olaylarla beynimizi adeta yakan bir bilim kurgu dizisidir. Netflix’de şuanda yayınlanmış 2 sezonu olan Dark dizisinin 2. sezonunda 4. zaman dilimi ekleniyor ve daha da kafa yakıcı bir hal alıyor. Bu yüzden kesinlikle hiç beklemeden 2. sezonu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Zaten tahmin ediyoruz ki bu beyin yakıcı sürükleyici diziye hiç beklemeden devam edeceğinizi düşünüyoruz.

Tür: Bilim Kurgu, Gizem

9. Vikings (IMDb: 8.6)

Kanada-İrlanda ortak yapımı olarak izleyiciye sunulan Vikings, tarihsel drama türünde bir dizidir. Dizi Vikinglerin efsanesi Ragnar Lothbrok’un ve Viking ırkının yükselişini bizlere aktarıyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz bu dizinin şuanda Netflix’de 5 sezonu bulunmaktadır. İlk 4 sezonunda Ragnar Lothbrok üzerinde yoğunlaşılıyor. Sonra ki sezonlarında Ragnar Lothbrok’un ölümünden sonra çocuklarının yerine geçme savaşlarına tanıklık edeceğiz. Vikings dizini biz çok başarılı bulduk kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Dönem, Savaş

10. Prison Break (IMDb: 8.3)

Prison Break Michael Scofield isimli karakterin, Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmek suçuyla Fox River Eyalet Hapishanesi’nde haksız yere idam cezasına çarptırılan abisini kurtarmak için hapishaneye giren, kaçış planı yapan ve hapishanenin içerisinde dönen olayları konu alan bir zamanların çok konuşulan dizisidir. Dizinin şuanda Netflix’de 5 sezonu bulunmaktadır. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Suç, Aksiyon

Netflix, Türkiye’de Haziran Ayında Yayınlanacak Dizi ve Filmleri Açıkladı !