10 Netflix Film Tavsiyesi ! Seç Beğen İzle…

Reklamlar

SİZLER İÇİN SEÇTİĞİMİZ 10 FİLM TAVSİYESİ. HOLLYWOOD’UN GÖZ BEBEKLERİNİ SİZLER İÇİN DERLEDİK.

 

Netflix film tavsiyesi başlığında yer alan izlemeyenin çok şey kaybedeceği, bazılarınızın bayıldığı bazılarınızın da hiç duymadığı on numara 10 film derledik. Samimi eleştirilerimiz sizlerle.

 

10-Köstebek

Köstebek denildiği zaman herkesin aklına Leonardo DiCaprio ‘nun efsane filmi gelir. Fakat bugün size Jhonny Depp’li Al Pacino’lu efsaneler efsanesi Köstebek’ten bahsedeceğim. Mafyayı çökertmek için içlerine sızan bir ajanın onlara zamanla besleyeceği hayranlığı konu alan bu film, güzel diyalogları ve içinize soluduğunuz mafya havasıyla bizi hayran bıraktı. Al Pacino’nun gölgesi altında kalmadan kendini ortaya koyabilen Jhonny Depp bizce mükemmel bir iş çıkartmış.

-Bizim için çağrıldığın zaman canlı girer ölü çıkarsın ve bunu en yakın arkadaşın yapar.

9-Kod Adı: U.N.C.L.E.

“Yavaş ilerleyen filmlere gelemem. AKSİYON AKSİYON AKSİYON !!!” diyenlerdenseniz Guy Ritchie tam size göre bir film çıkarmış. Mükemmel oyuncu kadrosuyla, görsel efektleri ve kamera teknikleriyle, keyfinize keyif katıp sizi bir keyif bombası haline getirecek film müzikleriyle Kod Adı: U.N.C.L.E. bizden tam puan aldı.

-Bu modeli tasarlayanlar hırsızlık konusunda o kadar da iyi değilmiş. Ama ben iyiyim.

8-Savaş Vadisi

2. Dünya Savaşı’nda silah kullanmayı reddeden vicdani retçi Desmond Doss (Andrew Garfield) örselenmesine, dövülmesine, dışlanmasına rağmen evde güven içinde oturmayı gururuna yediremeyip savaşa sıhhiyeci olarak katılmak ister. Filmi mükemmel yapansa bu hikayenin gerçek oluşu. Hissettiklerini yüzünden okuyabildiğiniz bu aktörün dram filmleri sizi etkisi altına aldığında olaylar sanki sizin başınızdan geçiyor. Gördüğünüz en gerçekçi savaş sahneleri ise cabası.

-Dünya kendini paramparça ederken birazını birleştirmek istemek, bana o kadar da kötü bir şey gibi gelmiyor.

7- Platform

Koğuşları yan yana sıralamak yerine üst üste sıralayan bir hapishanede mahkumların katları her ay değişiyor. Yemekler ise bir platformun üzerinde kat kat aşağı taşınıyor. Titizlikle hazırlanan yemekler herkese yetecek kadar olsa da açgözlü insan azmanları yemeklerle adeta güreştiği için ortalardan sonrasına kırıntı dahi kalmıyor. Karakterimizin kitap okumak ve sigarayı bırakmak için bu hapishaneye girmek gibi saçma bir karar vermesiyle film başlıyor.

-Buraya bir sosis köpek getirmek o kadar da akıllıca değil hanımefendi.

6-Hayat

Uzayda çok lazımmış gibi akıllı yaşam formu arayan bir grup astronot en sonunda belasını bulur. Tek hücreli bu dahi organizmayla insan aklının girdiği ölümüne yarış, izleyicilere güzel bir korku-gerilim filmi olarak sunuluyor. İnsanlığın kanında akan cesaret ve paytak paytak gezen bir ölüm makinesinin kazananını belirleyecek olan şey hayatta kalma dürtüsüdür.

-Yani bu varlık bütün olarak tümüyle kas, tümüyle beyin, tümüyle göz.

5-Extraction

 

Yakışıklı, kaslı ve çılgın paralı askerin bir mafyanın oğlunu kurtarma görevinde hayatını ortaya koyması konu alınmış. Film mükemmel bir olay akışına ve hikayeye sahip diyemem. Ama filmdeki aksiyon sahneleri ve benim aşırı hoşuma giden bıçak kavgası bile izlemeniz için bir sebep. Filmi izlerken instagramda takılsanız çok da bir şey kaybetmezsiniz ama izlediniz diye pişman da olmazsınız.

-Dakka’daki her silah bu adama doğrultulacak.

4-Evlilik Hikayesi

Psikolojik bir film olan Evlilik Hikayesi bir boşanmayı ve ortada kalan çocuğu konu almaktadır. Scarlett Johansson sadece oradan oraya yürüse biz yine de izlerdik ama mükemmel oyunculuğuyla lütfetmiş. Son derece gerçekçi ve kafasındaki düşünceleri resmen size işliyor. Dram arıyorsanız açın izleyin.

-Artık zevkimin ne olduğunu bile bilmiyorum. Çünkü hiç kullanmam istenmemişti.

3-Sosyal Ağ

 

Facebook’ un kuruluşu ve altında yatan dramatik olayları konu alan bu film, David Fincher’ın mükemmel yönetmenliğiyle bizlere sunulmakta. Aktörlerin kaliteli oyunculuğu ve David Fincher mükemmeliyetçiliği beklenenin üzerinde bir uyum yakalamış. Filmi izlemeden önce istediğiniz kadar beklentinizi yükseltebilirsiniz. Zaten karşılayacaktır.

-Yanında durmayı seviyorum, Sean. Beni güçlü gösteriyor.

2-The Hateful Eight

Tarantino’nun yazıp yönettiği 9 filmden birisi olan Nefretli Sekiz, listede en severek yazdığım film olabilir. Tarantino’yu hep duyup kim olduğunu bilmeyenler için dipnot düşelim, FİLM BOL KANLI (AMA BAYA BOL). Tarantino’yu özel kılan ise bu kanın sizi iğrendirmemesi. Biraz uzun gelebilir ama birinci saatte kısa bir mola verirseniz sorun olmuyor.

-Cellat seni yakaladığında, kurşunla ölmezsin.

1-Büyük Açık

Bu filmin yanına para avcısı ve moneyball koyduğunuzda borsada yeriniz hazır demektir. Film borsanın çöküşünden servet kazanmaya çalışan borsacıları konu aldığından fazla miktarda anlamını bilmediğiniz terimler içerecek. Ama bunları 4. Duvarı yıkarak sizlere açıklamaları oldukça güzel bir detay olmuş. Komedi ve dram adeta dans ediyor.

-Bankacılığı neden sevmem, biliyor musun? İnsanları rakamlara indirger.

Netflix film tavsiyesi herkesin kendisine göre bir tane bulabileceği şekilde seçilmiştir.Biraz da yerli film görelim diyenleri şöyle alalım. Umarım beğenirsiniz.