League Of Legends, Yasuo’nun kardeşi Yone tanıtıldı

Reklamlar

Riot Games‘in sevilen oyununa gelecek olan yeni şampiyon Yone belli oldu.Yasuo’nun kardeşi olarak tanıtılan şampiyonun yetenekleri ve görünüşü hakkında Riot Games tarafından video yayınlandı

League Of Legends yeni şampiyon Lilia’nın ardından Yasuo’nun kardeşi olan Yone’yi tanıttı

Yasuo’nun kardeşi olarak bildiğimiz Yone Riotgames tarafından yayınlanan video ile tanıtıldı. Yasuo’nun hikayelerinden bildiğimiz Yone hakkındaki soru işaretlerini gideren Riotgames yeni gelecek şampiyon Yone hakkında bilgi verdi.

Yeni Şampiyon Yone’nin Hikayesi

Yone yaşarken, katı bir onur ve görev anlayışı vardı. Babasını küçük yaşta kaybedince, ailesine duyduğu sevgi onu daha çocukluğunda koruyuculuk görevini üstlenmeye itmişti. Üvey kardeşi Yasuo ise sabırlı ve disiplinli Yone’nin tam aksine atılgan, ihtiyatsız bir çocuktu.

Yine de aralarından su sızmazdı. Yone köylerinin yakınındaki meşhur kılıç okulunda eğitim almaya başlayınca, Yasuo da hemen peşinden gitmişti.

Eğitimleri sırasında küçük kardeşinin sabırsızlığını dizginlemek genellikle Yone’ye düşüyordu. Ama Yasuo rüzgâr tekniği ustası Üstat Souma’dan birebir ders almayı reddedince, Yone onu desteklemek ve teşvik etmek için Yasuo’ya alçakgönüllülüğün simgesi olan bir akçaağaç tohumu hediye etti.

Yone kardeşiyle gurur duyuyordu. Ama Yasuo’nun fevri kişiliğinin onu kötü bir öğrenci yapacağından korktuğu için bilge ustanın kararından şüphe ediyordu. Yine de Üstat Souma büyük saygı gören bir kişiydi. İyice düşünmeden karar vermezdi.

Savaş Başladı ve Pek çok öğrenci gibi Yone de yaklaşan Noxus güçlerine karşı koymaya gitti. Yasuo ise ustasını korumak için istemeye istemeye köyde kaldı. Fakat bir gece, Üstat Souma’nın cesedi bulundu. Kendi öğrettiği rüzgâr tekniğiyle öldürülmüştü. Yone döndüğünde, Yasuo’nun kaçtığını öğrendi.

Yone kendi kendini suçladı. Souma’yı gerçekten Yasuo öldürdüyse, bunun nedeni Yone’nin ona doğru yolu gösterememiş olmasıydı. Yasuo sadece görev yerini terk edip ustasının ölümüne yol açtıysa bile, o zaman Yone ona disiplinli olmayı öğretememişti. Gerçek ne olursa olsun, Yasuo peşine düşenlerden birkaçını öldürmüştü bile. Yone, onların kanlarının kendi ellerine de bulaştığını düşünüyordu.

Yasuo’nun ardından gitti. Sonunda kılıç kılıca geldiklerinde Yone bir kere daha eşi görülmedik bir ustalık gösterdi… ama Yasuo rüzgâr tekniğindeki becerisiyle ağabeyini biçip geçti.

Fakat ölüm Yone’nin sonu olmadı. Yone ruhlar âleminde uyandığında, başarısızlığının ağırlığı altında eziliyordu. Öfkesi kabardı, galeyana gelerek toprağı yumrukladı.

Yone Şampiyon’unun Yetenekleri

  • Q yeteneği (Ölümcül Çelik): Yone, rüzgârın gücünü kullanarak düşmanlarına doğru atılır fiziksel hasarla zarar verir. İki kez istiflendiğinde Yone, düşmanlarını havaya savuran bir dalga ile ilerleyebilir.
  • W yeteneği (Tayfbiçen): İsabet ettiği tüm rakiplere büyü hasarı vererek Yone’yi bir kalkanla korur. Vurulan şampiyon başına kalkanın gücü artar.
  • E yeteneği (Özgür Ruh): Yone’nin rakiplerine saldırarak biriktirilen hasar miktarıyla işaretlemesini ve bedenine döndükten sonra onlara bu miktarı gerçek hasar olarak vurmasını sağlar.
  • R yeteneği (Mühürlü Kader): Yone, yolundaki tüm düşmanlara saldırır ve son düşmanın arkasına ışınlanır. Saldırıdan etkilenen tüm düşmanları bir noktaya doğru toplayarak havaya savurur.
Yone Tanıtım Videosu

Anasayfa