Netflix’te Dark’ın Yeni Sezonu Çıktı!

Reklamlar

 

 

Netflix’in sevilen ve popüler dizisi “Dark” ın çok beklenen yeni sezonu sonunda çıktı. Dizinin hayranları tarafından uzun zamandır beklenen yeni sezon bugünle beraber artık izleyicilerle buluşuyor.

 

Dark sevenlerinin beynini yakmak üzerine kurulu ve bu alanda nam salmış oldukça sevilen bir dizi. Netflix ‘in uzun zamandır ihtiyaç duyduğu bilim kurgu-gerilim açığını oldukça güzel kapatan ve izleyicilerde derin etkiler bırakan güzel bir dizi. Sonunda artık yeni sezonu da geldi.

 

Yeni sezondan bahsetmeden önce biraz film hakkındaki yorumlarımızı dile getirelim. Son derece ince bir işçiliğin ürünü olan bu Alman dizisi ne zaman akıl yürütsek bizi haksız çıkarıyor. Ne düşünüyorsak tersini veya bambaşka bir bakış açısını bir şekilde diziye bağlıyorlar. Diziyi sevenler de bu yüzden seviyor zaten. Bir şekilde bizi yanıltmaları, şaşırtmaları gerçekten senaristlere hayran bırakıyor. İyi dizi ve filmlerin basit konulardan yaratıcı içerikler çıkarabildikleri için iyi olduğunu savunmuşuzdur her zaman. Dark da bunu çok güzel başarmış. Ortadan kaybolan çocuklar ve ortada bir takım sırlar. Hepsi birbirine o kadar güzel bağlanmış ki sanki ilmek ilmek örülüyor.

 

Dizi hakkındaki fikirlerimizden sonra şimdi fragmanı inceleyelim.

 

Baran bo Odar ve Jantje Friese yine mükemmelin peşinde. Fragmanda belirtilen “son döngü” ifadesinden de anladığımız üzere 3. sezon bu dizinin final sezonu olacak. Biz izleyenler için oldukça üzücü bir haber olsa da her şeyin tadında bırakılması, uzatılıp izleyenleri bunaltmasından, hevesini kaçırmasından iyidir. Son sezonu hala izlemedik fakat beklentimiz oldukça yüksek. Özellikle bu zamana kadar oldukça başarılı ilerlemiş ve hayran toplamış bu dizinin, kendisine yakışır bir son yapmasını istemek hepimizin hakkı. Akıllarda hep güzel kalmasını istiyoruz. “Son sezonu daha iyi olabilirdi.” demek değil.

 

Fragmanda oldukça kasvetli ve geren bir hava var. Evet bu Dark ‘ın genel havası fakat her şey netleştiğinde izleyenler mutlu mu olacak yoksa derinden mi sarsılacak ? İşte bu merak konusu. Ayrıca geçen sezonun sonunda izleyicilerin aklını tamamen karıştıran farklı evrenler konusu da bu sezon netleşecek. Önceki örneklere bakarsak çoğu filmin ve dizinin farklı evrenler, farklı zaman dilimlerini incelerken saçmaladığını görmüştük. Dark ‘a güveniyoruz. Akıllarda soru işareti bırakmadan bu konuyu işleyebileceğini bize çoktan kanıtladı.

 

Evet. Dark ‘ın yeni sezonu ve fragmanla ilgili görüşlerimizi paylaştığımız bu yazının sonuna geldik. Umarız izlediğimizde hepimiz çok memnun kalırız. Herkese iyi seyirler.

Diziler güzel de biraz da film diyenleri şöyle alalım.