Oyunculuklara Göre Netflix ‘ten Film Önerileri

Reklamlar

Film ararken kimileri konusuna, kimileri temasına kimileri de karakterin ön plana çıkan özelliklerine bakarak seçimler yapar. Bizler de bugün önereceğimiz Netflix ‘teki film önerileri köşemizi başrollerin karakterle uyumu ve karakterlerin baskın özelliklerine göre ele aldık. Beğenir misiniz size kalmış ama pişman olmayacağınız kesin.

 

Hadi başlayalım film önerileri ‘ne.

1-Zeki/Havalı/Küstah => Jack Reacher

Tom Cruise ‘un başrolünü üstlendiği filmde sergilediği havalılık içinize öyle bir işleyecek ki kalbiniz havalılık pompalayacak. Damarlarınızda akacak havalılık sizi bambaşka birisi gibi hissettirecek. Bir parkta işlenen seri cinayetlerden suçlu mu masum mu belli olamadığımız bir keskin nişancı içeriye alınır. Komaya girmeden söylediği son şey JACK REACHER’I GETİRİN olur ve havalı karakterimiz filme giriş yapar. Zekayı,atikliği, çevikliği falanı filanı ne bulduysa kendinde toplayan Jack zanlının üzerindeki şüpheleri kaldırmak için işe koyulur. Filmin ikincisi de var ama ilki kadar dedektiflik havasında ilerlemiyor. Zaten ben aksiyon istiyorum yoksa gider Sherlock izlerim diyorsanız ikinciyi de izleyebilirsiniz.

2-Çaresizlik =>Self/less

Film kültürü yeterince gelişmemiş bazı arkadaşlarımızın sadece Deadpool’dan bildiği fakat sürüsüne bereket başarılı yapıma imza atmış Ryan Reynolds ‘ın bir başka başarılı yapımı. Teknolojinin suyunu çıkaran bir şirket ölmek üzere olan insanların bilincinin yeni bir bedende devam edebilmesinin yolunu bulmuş. Ölmek istemeyen, daha yapacak çok işi olan Damian da zaten kaybedecek bir şeyi kalmadığı için bunu denemekte zarar görmez. Yani deneyene kadar. Denedikten sonra görüyor. İçine düştüğü çıkmazda bir kaçış yolu arayan ana karakterimizin çırpınışları izleyiciler için görsel bir şölen.

3-Deli Cesareti => Nerve

Emma Roberts ‘ın hayat verdiği Vee, arkadaşlarının onunla utangaç diye dalga geçmesine daha fazla dayanamaz ve bir anda gaza gelip insanların internetten oynadığı cesaret oyununa katılır. Başlarda zararsız gözüken bir oyun ilerledikçe hayatını tehlikeye sokar. Durun durun. Biraz oyundan bahsedelim. Telefonundaki bir uygulamada insanlar ona ne yapması gerektiğini söylüyorlar. Yaparsa para kazanıyor. Yapamazsa eleniyor. Tamam oyun bu kadar. Devam edelim. Şaka şaka bu kadar. Oyundan çıktığında hayata nefes alarak devam edebilmesi için elinden gelen tek şey oyunu kazanmak.

4-Savaşçı => Boyun Eğmez

Katıldığı bir kurtarma görevinde hayatının en zorlu sürecine giren askerin çektiği zorluklar anlatılıyor. Konu bu kadar. Ama hadi biraz ilgi çekici hale getirelim. Bu asker çok başarılı bir olimpiyat koşucusu ve içten içe tam bir savaşçı. Hayatta kalmak için elinden geleni yaparken sıkı sıkıya bağlı olduğu değerlerinden de ödün vermiyor. Yer yer yavaş ilerleyen film tempo kazandığında sizi ekrana kitliyor. İlerleyiş sizi sıkmasın diye gençliğinde çekilmiş sahneler aralara ustalıkla yerleştirilmiş. Sanki size biraz nefes aldırmak ister gibi.

5-Saplantılı => Zodiac

Yaşanan bir dizi seri cinayetlerin katilinin peşine düşen gazeteci, işi sonuna kadar götürmeye adeta yemin etmiş. Öyle ki aldığı tehditler, başaramayacağına inanan insanlar onu vazgeçmenin yakınından bile geçiremiyor. Saplantılı bir karakteri Jake Gyllenhaal daha ne kadar güzel canlandırabilirdi biz hayal edemiyoruz. Ancak o tekrar oynarsa görebiliriz. Yönetmenlik koltuğuna oturan David Fincher bu tarz beyni meşgul eden filmlerde zirveyi temsil ettiğinden onu övme kısmını atlıyoruz. Film hakkında olumsuz bir eleştiri yapacak olursak da çok yavaş. Yani gerçekten yavaş ilerliyor. Ama bu beni yormaz diyorsanız film sizi asla pişman etmez.

 

Evet. Bizden film önerileri bu kadar. Umarız hepsini izler çok memnun olursunuz. Şimdiden iyi seyirler.

Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir