Riot Forge’un yeni projesi Ruined King ( Mahvolmuş kral )

Reklamlar

Riot Games’in yeni tek kişilik hikayeli oyunu Ruined King(Mahvolmuş kral) Geliyor !

Riot games tarafından, kurulan ve diğer stüdyolarla çalışarak yeni oyunlar geliştiren Riot Forge’nin ilk oyunu tanıtıldı. League of Legends hikayesinden kopmayarak geliştirilen oyun Mahvolmuş kral(Ruinned king), 2020 League of Legends dünya şampiyonasında ilk kez yayınlanan fragmanlar ile oyun severlerin beğenisine sunuldu. League Of Legends oyuncularınıda heyecanlandıran Mahvolmuş Kral (Ruined King) 2021’nin ilk çeyreğinde çıkması planlanıyor. League Of  Legends’ten karakter ve harita barındıran bu hikaye oyunu bir çok kişinin merakla beklediği bir oyun haline geldi.

Oyun çıkış tarihi;

Oyun 2021 yılının ilk çeyreğinde Epic GamesSteamXBox Series X/SNintendo SwitchPlaystation 4 ve Playstation 5 platformlarında yayınlanması planlanıyor.

Mahvolmuş kral ( Ruinned king ) nasıl bir oyun;

Sıra bazlı rol yapma oyunu kategorisine girecek olan Mahvolmuş kral (Ruined King), altı adet şampiyon ve üç bölgeden oluşan oyundaki şampiyonlar; Miss fortune,Ahri,Pyke,Bruam,Yasuo,ILLAOİ

Bölgeler;

BILGEWATER;Benzeri olmayan bir liman şehri. Burası çok sayıda deniz canavarı avcısının yanı sıra bir sürü liman çetesine ve bilinen dünyanın dört köşesinden gelen kaçakçılara ev sahipliği yapıyor. Bu şehirde kaşla göz arasında hem servetler kazanılıyor hem de umutlar yerle yeksan oluyor!!

 

GÖLGE ADALARI;Müttefikleri buraya Kutlu Adalar dermiş. Fakat bin yıldan uzun süre önce yaşanan benzeri görülmemiş bir sihir felaketi ruhlar âlemiyle maddi âlem arasındaki sınırı yıkarak bu iki dünyayı birbirine karıştırmış…

 

Resmi Fragman

Riot forge’nin tarafından geliştirilen oyunu incelediğimiz haberimizin sonuna geldik. Riot Forge hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.