Steam 2020 Beklenen Yaz İndirimi Geliyor!

Reklamlar

Steam’in her yıl düzenli olarak yapmış olduğu yaz indirimleri bu yıl da oyun tutkunlarını heyecanlandırıyor. Steam 2020 Yaz indirimi için tarihler belli oldu. İşte merakla beklenilen indirim tarihleri.

 

Steam’in yılın belli dönemlerinde büyük indirimler yaptığı biliniyor. Bu indirimlerden en göze çarpanı ve en çok bekleneni tabii ki yaz indirimleri.Bunu bir alışkanlık haline getiren steam’in bir diğer alışkanlığı bu indirim tarihlerini önceden basına sızdırması olarak göze çarpıyor.

 

Alışkanlığı bu yılda bozmayan steam 2020 yaz indirimi tarihlerini daha indirimlere bir ay varken basına sızdırdı işte o tarihler…

 

Steam Yaz İndirimi, yılın en büyük iki steam kampanyasından birisi olarak kabul ediliyor. Diğer büyük indirim ise yine steam’in geleneksel olan steam kış indirimi olarak biliniyor. Bu yıl ki yaz indirimlerinin tarihi belli oldu. Oyun severler ise durumdan memnun değil çünkü indirimler için tahminen bir ay daha beklemeleri gerekiyor.

 

Geçen yıl Steam 2019 Yaz İndirimi 25 Haziran ile 9 Temmuz arasında gerçekleştirilmişti. Steam’in bu alanda standart bir tarih belirlemek istediğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden de indirimlerin yine aynı tarihler arasında olması bekleniyordu. SteamDB’den Djundik, tarihlerin ilk olarak Çinli yapımcılar tarafından sızdırıldığını ve kendisinin de doğrulattığını ifade etti.

 

Steam özellikle yaz ve kış mevsimi indirimlerine önem veriyor. Bahar ve Sonbahar indirimleri ortalama 7 gün sürerken Yaz ve Kış indirimleri 10-14 gün sürüyor. Peki bu seneki yaz indirimleri ne zaman başlayacak? Bu zamana kadar olan bütün yaz indirimleri haziranın son haftasında başladı. Geçen yıl 25 haziranda başladığını da düşünürsek bu senede yaz indirimleri 23 ya da 25 haziran tarihleri arasında başlayacağı tahmin ediliyor.10-14 gün sürecek olan bu indirimler oyunseverlerin bekledikleri oyunları alabilmesi için büyük bir şans sağlıyor.

 

HaberGame Steam

Steam