Steam oyun festivali ertelendi! İşte sebebi

Reklamlar

Valve, 9 Haziran tarihinde düzenlenecek olan Steam oyun festivali: Yaz 2020 etkinliklerininileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Önümüzdeki yıl çıkacak oyunların tanıtılacağı, çıkan oyunlardan bazılarının 48 saat boyunca demolarının ücretsiz olarak oynanabilir olacağı, yeni gelen oyunların kutlanacağı Steam Oyun Festivali 9-14 Haziran arasında düzenlenmesi planlanan bir etkinlikti. Ne yazık ki bu etkinliklerin tarihlerinde değişiklikler oldu.İşte bu etkinliğin yeni tarihleri.

Steam’in her yıl düzenlediği ve oyun severlerin heyecanla beklediği steam game fastival: yaz 2020 etkinlikleri ertelendi. Bu ertelenmenin sebebi olarak Amerika’da yaşanan ırkçılık karşıtı olaylar gösteriliyor. Festival olarak adlandırılan bu etkinliğin düzenlenmesi için doğru zaman olmadığını düşünen Steam etkinliği 16 Haziran ile 22 Haziran arasına erteleme kararı aldı.

 

Amerika’nın minneapolis kentinde George Floyd’un bir polis memuru tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesi ülkede büyük bir karışıklığa sebep oldu. Ülkede ırkçılık karşıtı protesto gösterileri yapan gruplar göze çarpıyor. Oyun dünyası da Amerika’da yaşanan bu olayların gölgesinde kalmış durumda.

Steam’in yanı sıra Rockstar Games geçtiğimiz günlerde GTA 5 sunucularını bir süreliğine kapatıp “Siyah hayat önemlidir.” mesajı yayımlamıştı.

Habergame Steam

Steam Game Festival