Valorant ideal takım karakterleri ve özellikleri

Reklamlar

Valorant En Güçlü Takım

Bildiğimiz üzere Valorant bir takım oyunudur. Valorantta çeşitli rollerde ve özelliklerde karakterler vardır.Güzel bir takım oyunu için birbiriyle iyi anlaşabilen ve birbirlerine güçlendirebilen karakterler tercih edilmelidir.Bu  yazımızda takım oyununa uygun birbirleriyle uyum içerisinde olan takımı inceleyeceğiz.

RAZE

Agresif olmasıyla birlikte yeteneklerinin sağladığı ekstra hasarla beraber takım oyununa büyük katı sağlıyor.

Q – PATLAYICI ÇANTA

HEMEN, zemine yapışan bir Patlayıcı Çanta fırlat. Elinden çıkan çantayı patlatmak için TEKRAR KULLAN. İsabet ettiği her şeye hasar verir ve onları yerinden oynatır. Raze bu yeteneğinden doğrudan hasar almaz fakat çok yükseğe fırlatılırsa düşme hasarı alabilir.

E – RENK TESİRLİ BOMBA

Bir parça tesirli el bombası KUŞAN. Fırlatmak için ATEŞ ET. Hasar veren bomba, her biri menzilindeki herkese hasar veren bombacıklar oluşturur.

C – BOMBOT

Bir Bombot KUŞAN. Göndermek için ATEŞ ET; bot yerde düz bir hat halinde ilerler ve duvarlardan seker. Bombot önündeki koni şeklindeki alana giren tüm düşmanlara kilitlenir ve onları kovalar. Yakalayabilirse, ağır hasar vererek patlar

X – NEFES KESEN

Bir roketatar KUŞAN. Temas ettiği her şeye muazzam alan hasarı veren bir roket fırlatmak için ATEŞ ET.

 

 

SOVA

Sağladığı görüş üstünlüğü sayesinde takım kompozisyonu bakımından takımda mutlaka bulunması gereken karakterlerden biridir.

Q – ŞOK OKU

Şok okuna sahip bir yay KUŞAN. Patlayıcıyı ileri yollamak için ATEŞ ET. Ok çarpışma anında infilak eder ve yakındaki oyunculara hasar verir. Atış mesafesini uzatmak için BASILI TUTARAK ATEŞ ET. Oku iki kereye kadar sektirmek için ALTERNATİF ATIŞ kullan.

E – KEŞİF OKU

Keşif okuna sahip bir yay KUŞAN. Keşif okunu ileri yollamak için ATEŞ ET. Ok çarpışma anında etkinleşir ve görüş hattı yakınında kalan düşmanların konumunu ortaya çıkarır. Atış mesafesini uzatmak için BASILI TUTARAK ATEŞ ET. Oku iki kereye kadar sektirmek için ALTERNATİF ATIŞ kullan.

C – BAYKUŞ DRON

Bir baykuş dron KUŞAN. Baykuş dronu göndermek ve hareketlerini kontrol etmek için ATEŞ ET. Dronun kontrolü sendeyken ATEŞ ET ve işaretleyen bir iğne fırlat. Bu iğne, isabet ettiği herhangi bir oyuncunun konumunu açığa çıkarır.

X – AVCI’NIN HİDDETİ

Üç adet duvar delici enerji patlaması ateşleyen bir yay KUŞAN. Sova’nın önünde, bir hat üzerinde enerji patlamaları oluşturmak ve hatta yakalanan düşmanlara hasar verip konumlarını açığa çıkarmak için ATEŞ ET. Bu yetenek, yetenek sayacı etkinken iki kez daha YENİDEN KULLANILABİLİR.

SAGE

Sağladığı iyileştirmenin yanında X Yeteneği sayesinde takım arkadaşını tekrar canlandırarak.Ekstra 1 kişi olarak savaşmanızı sağlayarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar

Q – YAVAŞLATAN KÜRE

Bir yavaşlatma küresi KUŞAN. Yere temas ettiğinde patlayarak bir süre yerde kalan ve oluşturduğu alanda kalan oyuncuları yavaşlatan bir yavaşlatma küresi göndermek için ATEŞ ET.

E – CAN KÜRESİ

Bir iyileştirme küresi KUŞAN. Nişangahını hasar almış bir silah arkadaşına doğrult ve onu zaman içinde iyileştirmek için ATEŞ ET. Sage hasar aldıysa, zaman içinde kendini iyileştirmek için ALTERNATİF ATIŞ kullan.

C – BARİYER KÜRESİ

Bir bariyer küresi KUŞAN. Sert bir duvar oluşturmak için ATEŞ ET. ALTERNATİF ATIŞ, hedefleyiciyi döndürür.

X – DİRİLİŞ

Bir diriltme yeteneği KUŞAN. Nişangahını dost bir cesede doğrult ve onu hayata döndürmek için ATEŞ ET. Silah arkadaşın kısa bir sürenin ardından tamamen iyileşmiş olarak hayata döner.

PHOENIX

Valorant Takım oyununa büyük katkı sağlar. Q yeteneği sayesinde rakipleri rakipleri kör ederek yaptığınız baskınların başarı oranını yükseltir.Kendini iyileştirmesinin yanında rakiplerin görüşlerini engelleyerek kazanmanıza yardımcı olur. Ayriyeten X yeteneği sayesinde ikinci kez doğabilir 

Q – FALSO

Kavisli giden ve fırlatıldıktan kısa bir süre sonra patlayan bir işaret küresi KUŞAN. İşaret küresine sola doğru yön vermek için ATEŞ ET; küre patladığında onu gören tüm oyuncular kör olur. Küreyi sağa doğru göndermek için ALTERNATİF ATIŞ kullan.

E- YAKAR TOP

Bir alev topu KUŞAN. Yere temas ettiğinde ya da bir gecikmenin ardından patlayan alev topunu fırlatmak için ATEŞ ET. Yerde bir süre kalan alev bölgesi düşmanlara hasar verir.

C – ATEŞTEN DUVAR

Bir ateş duvarı KUŞAN. İlerleyen, içinden geçenlerin görüşünü engelleyen ve onlara hasar veren ateş duvarını göndermek için ATEŞ ET. Ateş duvarını nişangâhın yönünde bükmek için BASILI TUTARAK ATEŞ ET.

 

X – YAKARDÖNER

Phoenix’in bulunduğu konumu HEMEN işaretle. Yetenek etkinken ölmek veya süresinin dolması yeteneği sonlandırır ve Phoenix’i işaretlenen konumda dolu canla hayata döndürür.

 

BRIMSTONE

Rakiplerin görüşlerini kısıtlamasıyla birlikte,C yeteneği ile takım arkadaşlarına seri atış imkanı sağlar ayriyeten,X yeteneği sayesinde haritanın neresinde olursa olsun takıma saldırı desteği sağlayarak sizi galibiyete götürebilir

Q – YAKICI

Bir yangın bombası atar KUŞAN. Yerde durduğu anda infilak eden bir bomba fırlatmak için ATEŞ ET. Yerde bir süre kalan alev bölgesi, içindeki oyunculara hasar verir.

E – DUMANLI HAVA SAHASI

Bir taktik harita KUŞAN. Brimstone’un duman bulutlarının ineceği konumları belirlemek için ATEŞ ET. ALTERNATİF ATIŞ ile onayla ve seçili alanda görüşü kısıtlayan uzun süreli duman bulutları oluştur.

C – KUVVET İŞARETİ

Bir kuvvet işareti KUŞAN. Kuvvet işaretini Brimstone’un önüne atmak için ATEŞ ET. Yere inen kuvvet işareti oyunculara SeriAtış sağlayan bir alan oluşturur.

X – UYDU SALDIRISI

Bir taktik harita KUŞAN. Seçili konuma bir süre yerde kalan bir uydu saldırısı lazeri fırlatmak için ATEŞ ET. Seçili alanda kalan oyuncular zaman içinde yüksek hasar alır.

 

Valorant Tüm Karakterlerin Tanıtımı ve Özelliklerine Burdan Ulaşabilirsiniz