Whatsapp çevrimiçi kısmı neden gözükmüyor ? Son görülme neden kapalı ?

Reklamlar

 

Whatsapp‘ta son görülme ve çevrimiçi gözükme,yazıyor özelliği kalktı mı?” , ”Whatsapp’a yeni gelen güncellemeyle birlikte neler değişti” , ”Artık Çevrimiçi gözüküyor kısmı olmicak mı” , ”Whatsapp’ta Son Görülme Kalktı mı?” Sorularını duyar gibiyiz işte bu soruların cevapları..

Sosyal Medya’da dönen Whatsapp ‘ın çevrimiçi ve  son görülme kısmının kaldırıldığı yönünde iddialar dönüyordu.Sizin için bu iddiayı araştırdık ve doğru bir şekilde sizi bilgilendirmek istedik.İşte soruların cevapları !

Milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı , insanların birbiriyle iletişim halinde olmasını sağlayan günümüzde bir çok kişinin telefonunda mevcut olan uygulama

yaptığı aldığı bu kararla bir çok olumlu ve olumsuz tepki aldı.

10 Netflix Film Tavsiyesi ! Seç Beğen İzle…

Whatsapp Çevrim içi  ve Son görülme Kapandı mı?

 

Bildiğimiz üzere WhatsApp son görülme özelliğinin gizlenebildiği bir sekme eklemişti, bireyler isteğe bağlı olarak bu özelliği kullanarak son görülmelerini gizleyebiliyorlardı fakat son yapılan

açıklamaya göre kişilerin gizlilik haklarına aykırı olduğu düşünülenerek  Whatsapp  çevrimiçi ve son görülme tamamen devre dışı bırakıldığı söylendi.

 

WhatsApp Çevrimiçi gözükme ve Son Görülmeyi Kasıtlı mı Kapattı Yoksa Bir Hata’dan Dolayı mı Kapandı?

 

WhatsApp tarafından olayı doğrulayan kesin bir haber yayınlanmadı.Bazı kullancılar bu olayın bir hata’dan dolayı oluştuğunu düşünüyor.

WhatsApp yetkilileri tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

 

Bilmeyenler İçin WhatsApp

 

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği, Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır.Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır

 

Sosyal Medya’da WhatsApp ‘ın bu hareketi üzerine bir çok yorum yapıldı

 

 

 

 

Aksiyon Meraklılarının En Çok Sevdiği 7 Steam Oyunu!!