Yeni Bir Holmes Kardeş ENOLA HOLMES 23 EYLÜL’ DE

Reklamlar

Holmes kardeşlerin en küçüğü Enola Holmes ‘ü konu alacak filmin fragmanı sonunda yayınlandı.

23 Eylül’de Netflix ‘te yayınlanacak Enola Holmes filminin fragmanını izledik ve sizler için yorumluyoruz.

Fragmanı izlediğiniz anda gözünüzün önünden Edgar Write filmleri geçebilir. Renklerin kullanımı, sahne geçişleri ile benim aklıma ilk Edgar Write geldi. Fakat değil. Bu bir Harry Bradbeer filmi. Baş rolde Enola Holmes olarak Millie Bobby Brown ‘ un yanında Sherlock olarak Henry Cavill ‘i görmek bizi oldukça sevindirdi. Süperman oldu, ajan oldu neden Sherlock olamasın ? Biz bu rolün altından kalkabileceğine inanıyoruz. Bir de Senden Önce Ben filmindeki harika performansıyla akıllarda kalan Sam Claflin var. Hem sempatik hem de itici olmayı tek bir karaktere işlemeyi başarmış bir oyuncu eminim kibirli-sempatik-itici üçlemesinde de zorlanmayacaktır.

Robert Downey Jr. ve Benedict Cumberbatch ile aşık olduğumuz Sherlock Holmes’ün zekasını konuşturduğu sahneler bu filmde ne kadar konu alınır bilmiyorum. Sonuçta ana karakter Enola Holmes ve kimse ana karakter gölgede kalsın istemez. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla Enola, ya abileri kadar zeki değil ya da zekasını daha keşfetmedi.Fragmanda Sherlock ‘tan bir dahi olarak bahsederken arkada Mycroft neden hiçbir övgüden nasibini alamadı onu da anlamış değilim. Belki o da bir dahi olarak işlenmemiştir. Ama zannetmiyorum. Her neyse.

Bunların dışında Helena Bonham Carter’ ı yeniden görmek güzel. Karakteri belli ki film için önemli bir karakter olacak.Derin bir şekilde işlenecektir. Sonuçta kaybolan o. Fakat Helena Bonham Carter filmde ne kadar rol alır, ne kadar izleyebiliriz onu bilmiyorum işte.

Son olarak değinmek istediğim, ilgimi çeken bir konu daha var. O da fragman boyunca Enola Holmes defalarca kez 4. duvarı yıkıp biz seyircilere olan biteni anlatıyor. Acaba The Big Short ‘ta gördüğümüz gibi bu filmde de ara ara sahneler kesilip Enola Holmes bizimle diyalog kuracak mı ? Yoksa sadece fragman olduğu için mi 4. duvarı yıkmış ? İzleyip göreceğiz.

Evet. Fragman hakkındaki düşüncelerimiz bu şekilde. Bizler Enola Holmes ‘ü merakla bekliyoruz. İyi mi kötü mü olacak bunu bilemem ama sıra dışı olacağı kesin.

GameGami Silkroad ile ilgili haberimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.