Yeni Türk MMORPG Oyunu Kayra Online !!

Reklamlar

Yeni Türk MMORPG Oyunu KAYRA ONLİNE !!

Türkiye’nin yeni MMORPG oyunu Kayra online serüveni 29 Ekim’de kapalı beta ile başladı. Türk MMORPG severlerin merak ve heyecanla beklediği Kayra online ,gerek pvp’si ile gerekse pve,dungeon (Zindan) ve olimpiyat sistemleri ile ilgi çekmeyi başardı.Bu haberimizde kayra online ile ilgili merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

Kayra Online ne zaman açılacak ?

29 Ekim’de kapalı beta ile kapılarını açan Kayra online yayınladığı planlamaya göre ;

Açık beta tarihi: 01/12/2020

Tam sürüm tarihi:21/12/2020

Kayra online kapalı beta kodu nasıl alabilirim ?

Kayra online discord kanalı BURADAN elde edebilirsiniz.

Oyun bedava mı olacak ve herhangi bir P2W ürün içerecek mi ?

Kayra Online bedava bir oyun olacaktır. Mağazada yer alacak ürünlerin karakterlerin gücüne etki etmesine izin vermeyeceğiz. Bu bizim en titiz olduğumuz noktadır. P2W bir ürün satışı yapılmayacaktır ve oyun içi ekonominin düzgünce sağlanması için gerekli müdahaleler yapılacaktır. Mağazada yer alacak ürünler genelde karakterlerin dış görünüşü ya da diğer oyunculara karşı bir güç artışı elde ettirmeyecek ürünlerden oluşmaktadır.

Dungeon (Zindan) sistemi olacak mı?

Oyun içerisinde Zindan olarak 10’dan fazla mekan yer almaktadır. Bu mekanların hepsi ayrı özelliklere ve içeriklere sahiptir. Bazıları alfa tanıtım videosunda saniyelik olarak gösterilmiştir.

PVP sistemi olacak oyun nasıl bir içeriğe sahip olacak?

Oyuncularımız Kayra Online’da PVP’nin doruk noktasını yaşayacak şekilde her saat topluca olacak şekilde etkinliklere çağrılacaktır. Örnek olarak her saat 30-40 seviye arası (Her 10 seviye arası bir grup olarak) tüm oyuncular bir arenaya çağrılacak ve o arenada etkinliğin amacına göre savaşabilecekler. Tabi ki bununla birlikte oyun içi Yerleşik Klan sistemi ile (Oyuncularımızın kendi aralarında kurabileceği Loncalar hariç) tüm oyuncular diledikleri yerde savaşabilecekler. Ayrıca tüm bunlara Kale kuşatmalar da dahil olacak. Bu yüzden PVP yapmak isteyen oyuncularımız her an kendini PVP içerisinde bulabilecektir.

Sınıflar neler olacak?

Sınıflarımız Muhafız, Savaşçı, Okçu, Büyücü, Şifacı olarak 5 adettir. Hepsinin ayrı özellikleri ve yetenekleri ayrıca detaylı olarak yakında açıklanacaktır.

Büyücü

 

Muhafız

Okçu

Savaşcı

Şifacı

 

Kayra online olimpiyat sistemi nedir?

Olimpiyat sistemi şöyle çalışmaktadır. Her gün günün belli 2 saati içerisinde (Örnek saat 21:00-23:00 arası) şehir yerleşkelerinde Olimpiyat yetkilisi NPC’sine adını yazdırarak, oyuncular saniyeler içerisinde adını yazdıran diğer oyunculardan biriyle bir arenaya ışınlanır ve 1v1 düello yapılması istenir. Kazanan kişi puan kazanır ve şehre tekrar ışınlanır. Bu şekilde 2 saat içerisinde istediği kadar düelloya girebilirler. Böylece 1 hafta sonunda en yüksek puanı alan 5 ayrı sınıftaki 5 karakter 1 hafta boyunca Kahraman ilan edilir. Kahramanların ekstra yetenekleri ve özellikleri olacaktır. Buna karakterlerin 1 hafta boyunca özel olarak parlama efekti sahip olması da dahildir. Bu sistem hakkında görseller paylaşılmaya çalışılacaktır.

Lonca ve Klan sistemi olacak mı?

Yerleşik olarak Klan sistemi şu şekilde çalışacaktır. Oyuncular oyun başında aynı noktada başlayacaklar ve ilerleyen seviyeleriyle beraber oyun içerisinde yer alan 2 ana klandan birini seçerek o klanlara üye olabilecekler. Ayrıca üye olmadan da oyunlarına devam edebilirler ve böylelikle tarafsız olarak oyunlarına devam edebilirler. Klan üyeleri karşı klan üyelerine herhangi bir yerde saldırabileceklerdir. Fakat Lonca sistemi ise belli bir klan içerisinde üyelerin yine kendi aralarına kurdukları ufak klanlar olarak anlaşılabilir. 2 ana klan için haritanın birçok noktasında sancaklar yer alacaktır. Bu 2 klandan birine girip çıkmak isteyenler bu sancaklarda işlemlerini yapabilecekler. Ayrıca her zaman 2 klan üyeleri birbirine düşmanken kale kuşatmalarında da 2 klan üyeleri birbirine düşman olacaklar. Bu şekilde oyuncuların kendi birliklerini iyi bir strateji ile kurmaları gerekecektir. Bu arada grup kurma olayı ise yine sadece 2 ana klandan kendi tarafındakilerle gerçekleşecektir. Tabi ki bunun dışında tarafsız üyeler olarak klan sahibi olmayanlar yine kendi loncalarını kurarak savaşlara katılabilecekler.

Level (Seviye) sistemi ve stat sistemi nasıl olacak?

Maksimum Seviye 70 olarak belirlendi. Oyuncularımızın son seviyeye ulaşmaları çok zor olmayacaktır. Tabi ki kolay da olmayacaktır. Ayrıca yapacakları görevler ile bol bol Tecrübe (exp) puanları kazanacakları için sıkıcı bir süreç olmasını engellemeye çalışacağız. Her seviye atlamasında 4 stat puanı eklenecektir. Toplam 6 Stat çeşidi bulunmakta ve oyuncularımız karakterlerin gücünü kendi belirledikleri yönde geliştirebilecekler.

Kayra Online Tanıtım Videosu

Oyun İçi Görüntüler

 

Kayra online ile ilgili merak edilen bazı soruları cevapladık.

Sitemizdeki diğer MMORPG oyunlarla ilgili haberlere BURADAN ulaşabilirsiz.